Kościelisko Kiry - najlepsza baza wypadowa w Tatry Zachodnie

Kościelisko Kiry to część Kościeliska położona najbliżej Tatrzańskiego Parku Narodowego. Jest to miejsce o wyjątkowej atmosferze i pięknych widokach na góry, które przyciąga zarówno turystów, jak i miłośników górskich wędrówek. Położone jest zaledwie kilkanaście kilometrów od Zakopanego, dzięki czemu możliwe jest zarówno zwiedzanie górskich szlaków, jak i wycieczka do centrum miasta. Charakterystycznym elementem części Kościeliska są drewniane, tradycyjne góralskie chaty, które dodają temu miejscu wyjątkowego uroku. Oferuje ono spokój i odrobinę oderwania od zgiełku Zakopanego, jednocześnie będąc doskonałą bazą wypadową do zwiedzania Tatr Zachodnich.

Dolina Kościeliska - Kiry blisko Tatr

Atrakcją Kościeliska jest przede wszystkim Dolina Kościeliska, która jest jednym z najpiękniejszych zakątków w Tatrach. Dolina ta zachwyca malowniczymi widokami, rwącym potokiem, licznymi skałami i jaskiniami. Jest to idealne miejsce dla miłośników pieszych wycieczek, którzy mogą tutaj spacerować po znakowanych szlakach i podziwiać dziką przyrodę. Szlaki Doliny Kościeliskiej prowadzą na niezbyt trudne do zdobycia szczyty, z przepiękną panoramą gór.

Kościelisko Kiry oferują także różnorodne możliwości aktywnego wypoczynku, takie jak jazda na nartach czy snowboardzie w okresie zimowym oraz wędrówki górskie czy jazda na rowerze w okresie letnim. Dodatkowo, liczne restauracje i regionalne karczmy serwują pyszne lokalne dania, pozwalając turystom na degustację tradycyjnej kuchni góralskiej.

kościelisko kiry

Kościelisko - Kiry 9 noclegi blisko szlaków

Nasz dom Kiry 9 położony jest tuż obok wejścia do Doliny Kościeliskiej, w odległości zaledwie 200 metrów. Posiadamy także duży, prywatny parking z łatwym wjazdem, dzięki czemu nasi goście podczas pobytu praktycznie nie muszą korzystać z samochodu, aby dotrzeć w góry. Pozwala to zaoszczędzić czas na dojazdy i pieniądze na parkingach 🙂 Równie blisko naszego domu znajduje się przystanek Kościelisko Kiry, z którego odjeżdżają lokalne busy. Można nimi dostać się zarówno do Zakopanego, jak i na szlaki położone w innej części Tatr. Leżące w południowej części Kościeliska Kiry są doskonałą opcją dla osób, które cenią sobie ciszę i spokój. Oprócz bliskości szlaków znajduje się tu sporo spokojnych zakątków i lasów, zachęcających do spacerów. 

Jeśli jesteście zainteresowani noclegiem w Kościelisku Kirach, zapraszamy do rezerwacji – nasze pokoje i apartamenty czekają na Was!

Zaplanuj urlop w górach! Kiry 9 Kościelisko - noclegi blisko szlaków

 

Kiry 9
34-511 Kościelisko

tel.: 573 818 297
mail: kiry9.pokoje@gmail.com