Szlaki Doliny Kościeliskiej

Dolina Kościeliska to jedno z najbardziej znanych miejsc w polskich Tatrach. Mająca swój początek w Kirach dolina przyciąga rzesze turystów swoim urokiem i łatwym dostępem. Wiele osób właśnie w Dolinie Kościeliskiej zaczyna wędrówki na wyższe szczyty, szlaki Doliny Kościeliskiej są zróżnicowane zarówno pod względem długości, jak i stopnia trudności. Jeśli szukacie bazy wypadowej do Doliny Kościeliskiej, Kiry zapraszają. 

Krótsze i dłuższe szlaki Doliny Kościeliskiej

Szlaki Doliny Kościeliskiej oferują różnorodne możliwości odkrywania uroków polskich Tatr. Poniżej przedstawiamy opisy poszczególnych szlaków, uwzględniając przewidywany czas przejścia.

 • zielony szlak przez Dolinę Kościeliską -czas przejścia: 1 godzina 20 minut. Szlak ten prowadzi przez malowniczą Dolinę Kościeliską, oferując piękne widoki na tatrzańskie krajobrazy. To idealna trasa dla początkujących turystów, którzy chcą cieszyć się przyrodą i spokojnym, niewymagającym spacerem. Na końcu Doliny Kościeliskiej znajduje się schronisko na Hali Ornak.

 • czerwony szlak na Czerwone Wierchy (Ciemniak) przez Upłaziańską Kopkę – czas przejścia: 3 godziny 15 minut. Szlak ten zapewnia wyjątkowe doświadczenia dla bardziej zaawansowanych turystów. Prowadzi przez Upłaziańską Kopkę na Czerwone Wierchy, gdzie można podziwiać imponujące widoki na okoliczne szczyty i doliny.

 • czarny szlak Ścieżką nad Reglami przez Dolinę Kościeliską – czas przejścia: 3 godziny 15 minut. Całkowita długość tego szlaku wynosi 16 km, prowadzi on przez większość dolin Tatr Zachodnich. 

 • czarny szlak do Jaskini Mroźnej – czas przejścia: 30 minut. Ten krótki czarny szlak prowadzi do Jaskini Mroźnej, która jest jedną z najbardziej znanych jaskiń w Tatrach. To fascynujące miejsce dla miłośników geologii i przygód podziemnych.

 • niebieski szlak na Halę Stoły – czas przejścia: 1 godzina 20 minut. Z Hali Stoły roztacza się piękny widok na okoliczne szczyty, podejście jest krótkie aczkolwiek intensywne. 

 • żółty szlak do Smoczej Jamy przez Wąwóz Kraków – czas przejścia: 1 godzina 15 minut. Kolejny urokliwy i zaskakujący szlak Doliny Kościeliskiej. Prowadzi przez malowniczy Wąwóz Kraków do Smoczej Jamy, do której wchodzi się po drabince.

 • czerwony szlak do Jaskini Mylnej – czas przejścia: 15 minut. Pomimo krótkiego czasu potrzebnego na przejście, warto odwiedzić tę jaskinię i zanurzyć się w jej tajemniczym wnętrzu.

 • zielony szlak nad Smreczyński Staw z Hali Ornak czas przejścia: 30 minut. Szlak prowadzi do malowniczego Smreczyńskiego Stawu, który jest jednym z mniej znanych i zatłoczonych tatrzańskich stawów. 

 • zielony szlak na Czerwone Wierchy (Ciemniak) z Hali Ornak przez Dolinę Tomanową – czas przejścia: 4 godziny 15 minut. Ten dłuższy szlak łączy zielony szlak z czerwonym szlakiem i prowadzi na Czerwone Wierchy. Trasa ta zapewnia niezapomniane widoki na otaczające góry i doliny. Przejście przez Dolinę Tomanową dodaje dodatkowego uroku.

 • na Starorobociański Wierch z Hali Ornak przez grzbiet Ornaku – czas przejścia: 4 godziny 20 minut. Ten długi szlak łączy żółty, zielony i czerwony szlak, prowadząc na Starorobociański Wierch, z którego roztaczają się spektakularne widoki na polską i słowacką część Tatr.

 • zielony szlak na Polanę Chochołowską z Hali Ornak przez Iwaniacką Przełęcz – czas przejścia: 2 godziny 25 minut. Szlak Doliny Kościeliskiej łączący ją z Doliną Chochołowską. Chociaż łączy dwie doliny jest dość długą i wymagającą opcją.  

Zaplanuj urlop w górach! Kiry 9 Kościelisko - noclegi blisko szlaków

 

Kiry 9
34-511 Kościelisko

tel.: 573 818 297
mail: kiry9.pokoje@gmail.com