Co robić zimą w Kościelisku?​

Ośnieżone szczyty, drzewa otulone białym puchem, a czasami nawet i konny zaprzęg jadący drogą – zima w Kościelisku ma swój niewątpliwy urok, dzięki któremu wypoczynek tutaj zostawia na długo miłe wspomnienia. Jeśli zatem wybieracie się w te okolice i zastanawiacie się, co robić zimą w Kościelisku, podpowiedzi znajdziecie mnóstwo. Górskie wędrówki, wyciągi narciarskie, miejsce na biegówki, sanki czy kuligi. Niezliczona ilość zróżnicowanych opcji, a w dodatku wiele z nich położonych tuż obok naszego domu, co potwierdza, że Kiry 9 to świetna baza wypadowa!

Zima w Kościelisku – wyciągi narciarskie

Wielu z nas nie wyobraża sobie zimy bez nart, a jak narty to wyciągi. W Kościelisku i okolicach znajdziecie ich kilka. Tym położonym najbliżej naszego domu jest wyciąg na Polanie Biały Potok. Jest on przystosowany także dla osób początkujących, w tym dzieci. Na Polanie Biały Potok znajduje się wyciąg orczykowy, ośla łączka, a nawet górka do jazdy na sankach. Przy wyciągu działa też szkółka narciarska, a początkowe jazdy mogą się odbywać pod okiem instruktora. Nie lada atrakcją pełną emocji jest też jazda na pontonie ciągniętym przez skuter czy nawet wynajem skutera. Nieco dalej znajduje się z kolei stacja narciarska Witów-Ski z wyciągiem krzesełkowym, orczykiem i taśmą dla dzieci.

wyciąg na Polanie Biały Potok
0 m
wyciąg Witów-Ski
0 m
biathlon Kościelisko
0 m
wejście do Doliny Kościeliskiej
0 m

Biegówki w Kościelisku – zima na innych nartach

Miłośnicy nart w Kościelisku mają do dyspozycji nie tylko wyciągi, ale też i trasy biegowe przebiegające przez przepiękne tereny z widokiem na Tatry. Jednym z miejsc są trasy położone na terenie Ośrodka Biathlonowego Kościelisko-Kiry, który działa zarówno w lecie (nartorolki), jak i w zimie (biegówki). Jego historia sięga lat 60., jednak w ostatnim czasie został zmodernizowany, dając narciarzom kilka kilometrów tras na biegówki. W Kościelisku nie są to jednak jedyne trasy biegowe, kolejny kompleks znajduje się na Chotarzu, z którego z jednej strony rozciąga się widok na Giewont, a z drugiej na Gubałówkę. Trasy są tutaj ratrakowane, działa też wypożyczalnia sprzętu, dzięki czemu każdy może tu rozpocząć swoją przygodę z biegówkami.  

Zimowy spacer do tatrzańskich dolin – z Kościeliska wszędzie blisko!

Każda pora roku jest dobra na to, aby wspomnieć o tatrzańskich klasykach, czyli wędrówkach dolinami. Szlaki Doliny Kościeliskiej, Chochołowskiej czy Lejowej to spojrzenie na zimowe Tatry z zupełnie innej perspektywy. Mało wymagające trasy, majestatyczne góry wokół, a na końcu czekające z szarlotką i grzańcem schronisko. Wystarczy odpowiednie ubranie, raczki na buty i można ruszać w śnieżną krainę. Jeśli doliny już odwiedzone z Kościeliska można także przez Butorowy Wierch przejść na Gubałówkę, by po raz kolejny popodziwiać Giewont. Ten klasyk nigdy się nie znudzi!  

Zaplanuj urlop w górach! Kiry 9 Kościelisko - noclegi blisko szlaków

 

Kiry 9
34-511 Kościelisko

tel.: 573 818 297
mail: kiry9.pokoje@gmail.com