Tatry z psem

Tatry są jednym z najpiękniejszych pasm górskich w Polsce, które przyciągają miłośników pieszych wędrówek. Jeśli planujesz wyruszyć w Tatry z psem, możesz skorzystać z dwóch opcji. Jedną z nich jest Dolina Chochołowska, a druga Ścieżka pod Reglami. Oba szlaki znajdują się na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego, który posiada swój własny regulamin. W każdym miejscu poza obszarem parku możesz wędrować z psem, stosując się do ogólnie przyjętych zasad.

Gdzie w Tatrach można wejść z psem

Na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego są dwa miejsca, które są dostępne dla psów. Jedno z nich to Dolina Chochołowska, a drugie Ścieżka pod Reglami. Zarówno na Ścieżce pod Reglami, jak i w Dolinie Chochołowskiej obowiązują zasady, które są doskonale znane właścicielom czworonogów, a o których zawsze lepiej przypomnieć. Wybierając się z psem w Tatry pamiętaj o trzymaniu go na smyczy. Dzięki temu zapewnisz bezpieczeństwo zarówno swojemu pupilowi, jak i innym turystom. Ważne jest również, aby sprzątać po psie, nie zostawiać „niespodzianek” na szlaku i nie wyrzucać ich w bardziej ustronne miejsce. Dbanie o czystość szlaku i otaczającej przyrody jest ważne dla zachowania ekosystemu i komfortu innych wędrowców. Dbaj również o to, aby Twój pies nie zbliżał się do ewentualnie spotkanych dzikich zwierząt, nie wywoływał hałasu ani nie niszczył otoczenia. Pamiętaj, że nie wszyscy ludzie są przyzwyczajeni do obecności psów, dlatego ważne jest, aby utrzymać kontrolę nad swoim pupilem.

tatry z psem

W Tatry z psem - przyjazna Dolina Chochołowska

Dolina Chochołowska to jedno z najbardziej malowniczych miejsc w Tatrach, które oferuje szlak przyjazny i otwarty dla psów. Jest to idealne miejsce dla miłośników pieszych wycieczek, którzy chcą cieszyć się pięknymi widokami w towarzystwie swojego czworonoga. Dolina Chochołowska jest największą i najdłuższą doliną w Tatrach, ma długość ok. 10 km i oznakowana jest kolorem zielonym. Na jej końcu znajduje się słynne schronisko, które serwuje jedną z najsmaczniejszych szarlotek z borówkami. W Dolinie Chochołowskiej zazwyczaj panuje duży ruch, jest ona także dostępna dla rowerów, wózków dziecięcych, jeżdżą tu także bryczki i kolejka. Wędrując z psem przez Dolinę Chochołowską należy mieć na uwadze zróżnicowany i intensywny ruch na szlaku.

Ścieżka pod Reglami – spacer z psem w stronę Zakopanego

Ścieżka pod Reglami to kolejne miejsce w Tatrach, które dostępne jest dla psów. Jest to łatwy szlak oznakowany kolorem czarnym, prowadzący z Kir do Kuźnic. Ma on długość ośmiu kilometrów i jest miłą propozycją na spacer z psem pod Tatrami. W dużej mierze biegnie on leśną ścieżką, dzięki czemu nawet w upalne dni przechadzka będzie przyjemna. Ścieżka jest dość wąska, spotkać można na niej innych turystów i niekiedy rowerzystów. Zdecydowanie różni się jednak od szlaku w Dolinie Chochołowskiej, który do pewnej części jest drogą asfaltową.

Noclegi z psem w Kościelisku

Wybierając się w Tatry z psem warto z góry zaplanować odpowiedni nocleg – nie wszystkie obiekty noclegowe zgadzają się na przyjmowanie czworonogów. Jeśli zamierzacie zarezerwować noclegi Kiry 9 będą dobrym wyborem. Z chęcią gościmy zarówno psy, jak i koty, mamy duży ogród, po którym mogą swobodnie biegać. Również i lokalizacja działa na korzyść – wejście do Doliny Chochołowskiej znajduje się niecały kilometr od naszego domu, a ścieżka Pod Reglami zaczyna się niemalże za płotem. Szlaki Doliny Kościeliskiej także są nieopodal, od wejścia dzieli nas zaledwie 200 m. Spokojnie możecie zostawić pieska w domu i udać się na spacer przez przepiękną, tatrzańską dolinę.

Zaplanuj urlop w górach! Kiry 9 Kościelisko - noclegi blisko szlaków

 

Kiry 9
34-511 Kościelisko

tel.: 573 818 297
mail: kiry9.pokoje@gmail.com