Parking Dolina Kościeliska

Położona w zachodniej części Tatr Polskich Dolina Kościeliska, to jedno z najbardziej dostępnych dla wszystkich i popularnych miejsc w regionie. Znana z urokliwych krajobrazów, bogatej flory i fauny, przyciąga liczne grono odwiedzających. Warto jednak przed wizytą zaplanować nie tylko trasę, ale także odpowiednio przygotować się pod względem logistyki i wybrać odpowiedni parking przy Dolinie Kościeliskiej, zlokalizowany tuż przy początku szlaku.

Ile kosztuje parking przy Dolinie Kościeliskiej?

Planując wizytę w Dolinie Kościeliskiej, jednym z istotnych elementów jest sprawdzenie parkingu. Dolina Kościeliska jest doliną liniową, dlatego też wszyscy turyści swoją wędrówkę zaczynają zazwyczaj w tym samym miejscu. Odpowiedź na pytanie ile kosztuje parking przy Dolinie Kościeliskiej nie jest jednoznaczna, ponieważ ceny często się zmieniają. Po tej samej stronie drogi co wejście do Doliny Kościeliskiej usytuowany jest parking Tatrzańskiego Parku Narodowego, przy którym znajduje się parkomat (aktualny cennik dostępny jest na stronie TPNu). Po drugiej stronie drogi zlokalizowane są z kolei parkingi prywatne, dostosowane do autobusów i aut osobowych. Tutaj cena wynosi 20 zł za cały dzień dla aut osobowych (stan na luty 2024), opłata jest pobierana przy wjeździe na parking. 

dolina kościeliska parking

Parking Dolina Kościeliska Kiry

Częścią Kościeliska bezpośrednio przylegającą do Doliny Kościeliskiej są Kiry. Dlatego też szukając parkingu w Dolinie Kościeliskiej, Kiry będą oczywistym wyborem. Najłatwiejsze jest oczywiście wpisanie w Google frazy parking Dolina Kościeliska, dzięki czemu od razu pojawią się konkretne odpowiedzi i lokalizacje. Dojazd na parking przy Dolinie Kościeliskiej jest możliwy zarówno od strony Zakopanego, jak i Chochołowa. Place są zlokalizowane bardzo blisko wejścia do Doliny, dlatego też nie trzeba się martwić o nadkładanie drogi. Niedozwolone jest parkowanie w miejscach do tego nieprzeznaczonych.

Parking przy pensjonacie

Wiele pensjonatów przy Dolinie Kościeliskiej oferuje swoim gościom bezpłatny parking, dlatego też planując dłuższy pobyt w tej części Tatr, warto od razu rozważyć nocleg w Kirach, dzięki czemu do dyspozycji będzie zarówno parking przy Dolinie Kościeliskiej, jak i bliskość doliny. Goście naszego pensjonatu Kiry 9 mają dyspozycji kilkanaście miejsc parkingowych, z łatwym i płaskim dojazdem, prosto z drogi głównej. Dom Kiry 9 położony jest 200 m od wejścia do Doliny Kościeliskiej, rezerwując u nas nocleg, nie trzeba w ogóle martwić się miejscem parkingowym, o które w wysokim sezonie niekiedy bywa trudno. W naszym pensjonacie znajduje się pięć apartamentów i dziesięć pokoi z łazienkami, dwu lub trzyosobowych.

Zaplanuj urlop w górach! Kiry 9 Kościelisko - noclegi blisko szlaków

 

Kiry 9
34-511 Kościelisko

tel.: 573 818 297
mail: kiry9@gmail.com